Како вирусите се пренесуваат од животни на луѓе?


2 копии

Арктичкиот град Лонгјербјен на норвешкиот остров Свалбард презема некои необични правни чекори за да забрани смрт. Во градот од 1950-та година е апсолутно ...
| | веќе видена | слични

 Влијанието на глобалното затоплување веќе почнува да се забележува насекаде. Од екстремни временски услови, па сè до покачување на нивото на морето, овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 234 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како вирусите се пренесуваат од животни на луѓе?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: