НП Маврово до собирачите: Успешна берба на боровинки и почитувајте ги правилата!

Јавната Установа „Национален парк Маврово“ информира дека отпочна сезоната на берба на боровинки, и на собирачите им препорача плодовите да ги собираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие Национални шуми-Подрачно шумско стопанство „Осогово“ има издадено вкупно 31 дозвола за собирање споредни шумски плодови за оваа сезона. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова утрово се појави во Кривичниот суд каде денеска се одржува рочиштето за случајот „Титаник“, а обвинението го ...
сите 858 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Заев е непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот ...
сите 238 | | | веќе видена

Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет“ да покажат на дело дека во земјата има ...
сите 106 | | | веќе видена

СДСМ преку партиски соопштенија и лажни мерки ја дефокусира јавноста. Време е Царовска наместо да се фали, да каже за кои новотоворени објекти станува збор и ...
сите 419 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 157 | | | веќе видена

Жал ми е што многумина не препознаа дека Катица Јанева не е воопшто каква што се претставуваше пред јавноста, вели новинарката Снежана Лупевска Созен.За ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НП Маврово до собирачите: Успешна берба на боровинки и почитувајте ги правилата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: