Британската туристка на грчкиот остров Икариа починала по пад од карпа


Пад од височина е причината за смртта на британската туристка на грчкиот остров Икариа, според управникот на службата за судска медицина, кој денеска изврши ...
| | веќе видена | слични

Полицијата соопшти детали за убиството на струмичанецот кој се водеше за исчезнат, а неговото тело потоа беше пронајдено во водите на браната Турија. Според ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поради постоење основано сомневање дека пријавениот сторил кривично дело убиство, извршено од користољубие на подмолен начин врз А. М. (62) од Струмица, ...
| | веќе видена | слични

М.В. од Добрејци, кој е во затвор под сомнение за убиството на Ристо Илјашев, дилерот на девизи од Струмица, го убил и струмичанецот Александар Мицев (62) , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во знак на жалост кон момчето од демиркапиското село Бистренци, кое се удави во реката Вардар, откажани се денешните спортски манифестации во Демир Капија, ...
| | веќе видена | слични

– Со тоа сакаме да му оддадеме почит на 21-годишниот Дарко Митров – Даке, кој прерано не напушти. Вака одлучија Организацискиот одбор од Спортскиот клуб ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Момчето кое вчера околу пладне сакало да се разлади и влегло во реката Вардар кај демиркаписко Бистренци, пронајдено е мртво, потврди за МИА Верољуб Додевски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет годишниот Д.М од демиркапиското село Бистренци е пронајден мртов во водите на реката Вардар. Тој вчера околу 14 часот влегл во реката да се разлади ...
| | веќе видена | слични

Алиштата и мобилниот телефон бил нем сведок на трагедија кај демиркаписко Бистренци. Таму момче се удавило при обид да се разлади во Вардар. Телото мртво е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема правда нема мир, Правда за Ромите, Стоп за полициската бруталност, До кога ќе бидеме граѓани од втор ред и Сакаме правна држава! Ова беа пораките што на ...
сите 147 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 201 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската туристка на грчкиот остров Икариа починала по пад од карпа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: