Лозарите ќе го добијат интервентниот денар за грозјето до средината на септември


Основните субвенции на лозарите ислатени, а до средината на септември и лозарите и производителите на праски до средината на септември треба да ги добијат ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на СДСМ во Гостивар денес ја претстави мерката „зелена нафта" со која е предвидно земјоделците да набавуваат евродизел за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ОО СДСМ Гостивар, Драгољуб Филипоски на прес конференција истакна дека 325 земјоделци од гостиварскиот регион може да ја користат оваа мерка, ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на СДСМ во Гостивар денес на прес конференција ја престави мерката Зелена нафта, преку која земјоделците добиваат субвенции за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Исплатени се 106 милиони денари за дополнителна субвенција за килограм предадени јаболка, информираат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.„Во текот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Владата предводена од СДСМ и надлежното Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство продолжуваат со реализација на мерките што значат вистинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соработникот на „Ла Верита“ кој во јавноста пласираше аудио и една видео бомба а кои се однесуваат на случајот „Рекет“ на социјалните медиуми соопшти дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони ...
сите 199 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Заев е непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот ...
сите 219 | | | веќе видена

Немам намера за никакви компромиси и за ништо со луѓе што се огрешиле пред законот, изјави на првата прес конференција по одморот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 196 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лозарите ќе го добијат интервентниот денар за грозјето до средината на септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: