Локалната администрација на Гостивар се вклучи во летната крводарителна акција

За да не дојде до недостиг на крв и крвни продукти, во текот на летниот период, на подрачјето на Гостивар се спроведуваат вонредни летни крводарителски акции. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општинската организација на Црвен крст Дебар, во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, денеска спроведе крводарителска акција во Центар Жупа. – ...
| | веќе видена | слични

Вандали уништиле урбана опрема во еден од најубавите и најпосетените паркови во Штип. Јасминка Петешева вработена во ЈП „Исар“-Штип вели дека комплетно се ...
| | веќе видена | слични

Штипското комунално претпријатие „Исар“ во функција ги стави сите јавни чешми низ централното градско подрачје, но и низ населбите. Јасминка Петешева вработена ...
| | веќе видена | слични

Поради високите температури кои изминативе денови ја зафатија државата, денеска младите активисти од Локалниот клуб на Социјалдемократската младина од Прилеп, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија е рекордер во регионот по починати лица од Ковид-19. Овој податок говори само дека Зоран Заев, СДСМ и Филипче наместо да се фокусираат на ...
сите 789 | | | веќе видена

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
сите 239 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

На гробиштата во дојранското село Сретеново денеска беше погребана Емилија Динева, жената која подари живот за тројца по својата смрт, а тој потег на нејзиното ...
сите 89 | | | веќе видена

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
сите 232 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локалната администрација на Гостивар се вклучи во летната крводарителна акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: