ВМРО-ДПМНЕ: Стотици вработени по рамковен не одат на работа, но за нив нема случаи

Стотици нововработени или примени по рамковниот договор не одат на работа, но случај се креира само за поранешен директор од опозицијата, реагира ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ реагира на Фејсбук статусот на премиерот Зоран Заев и оваа партија истакнува дека две ипол години Македонија тоне и дека македонската економија е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ реагира со соопштение до јавноста на Фејсбук статусот на Зоран Заев, кој објави дека за две години имало близу 50.000 нови вработувања. „Две ипол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери кој неодамна беше хоспитализиран денеска заминува од Клиниката за инфективни болести. „Се чувствувам ...
сите 444 | | | веќе видена

Поранешни вработени во стручната служба и административно-техничкиот персонал на бившото СЈО реагираат на говорот на претседателот Стево Пендаровски за Илинден ...
сите 195 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 99 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ на 2 август пред полноќ во с.Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Стотици вработени по рамковен не одат на работа, но за нив нема случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: