Изложбата „100 години Требениште“ останува во Скопје до крајот на месецов

7 копии

Уште 20-ина дена јавноста има можност во Археолошкиот музеј во Скопје да ја види ексклузивната меѓународна изложба „100 години Требениште“, која претставува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Библиотеката „АЛ-БИ“, вгнездена под дабовата шума на демирхисарското село Бабино, се чуваат и се изложени првиот број на Македонскиот правопис, примерок од ...
| | веќе видена | слични

Со нарушена статика, испукани ѕидови, изронет малтер и крајно оштетени фрески, со години оставен на забот на времето, опстојува црквата „Свети Атанасиј“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сметам дека мојот исказ ќе придонесе за развој на истрагата, во делот на настаните поврзани со предметот „Поштенска банка", изјави обвинителот Бурим Рустеми од ...
сите 537 | | | веќе видена

Ниту една идеја и начин на делување не е исклучен за да се симне оваа влада од власт, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев ...
сите 348 | | | веќе видена

Истрагата за најголемата криминална афера во модерната македонска историја е компромитирана! Сите индиции велат дека во криминалниот октопод се вмешани лица од ...
сите 377 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Заев е непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот ...
сите 243 | | | веќе видена

Бојан Јовановски алијас Боки 13 веќе цел месец е главна тема во медиумите поради случајот „Рекет“.Па така откако беше уапсен заедно со Зоран Милевски (Кичеец) ...
сите 183 | | | веќе видена

Соработникот на „Ла Верита“ кој во јавноста пласираше аудио и една видео бомба а кои се однесуваат на случајот „Рекет“ на социјалните медиуми соопшти дека ...
сите 180 | | | веќе видена

Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет“ да покажат на дело дека во земјата има ...
сите 139 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложбата „100 години Требениште“ останува во Скопје до крајот на месецов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: