ВМРО-ДПМНЕ: Заев и картелот околу него најголема пречка за добивање датум за членство во ЕУ


Пријателите и сојузниците на Македонија секојдневно ги гледаат криминалите и грабежот кои неказнето се одвиваат пред очите на домашната и меѓународната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека државата ја тресе најголемиот коруптивен скандал во моментов, „Рекет", поставуваме прашање до министерството за здравство дали паралелно сомнителниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство најостро реагира на изнесените невистини на денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, на која беа изнесени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во тендерот за изградбата на Клиничкиот центар нема ништо спорно ниту пак сомнително, реагира Министерството за здравство по Од Министерството тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

На прес конференцијата беа изнесени лаги дека Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче го ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство и премиерот нешто кријат во врска со изградбата на новиот клинички центар обвинува опозициската ВМРО ДПМНЕ. Бараат одговори како е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Молкот од Владата за изградбата на клиничкиот центар е потврда дека како и за се друго кога се молчи, нешто кријат од владата што е крајно тенденциозно и ...
| | веќе видена | слични

Заев и Филипче кои го подготвуваат најголемиот грабеж во Република Македонија во висина од 500 милиони евра, немаат одговори на најважните прашања кои ја мачат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев и Венко Филипче ја подготвуваат најголемата пљачка на Република Македонија и граѓаните кои живеат во неа во вредност од половина милијарда евра. 500 ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ, портпаролот на партијата Димче Арсовски истакна: Зоран Заев и Венко Филипче ја подготвуваат најголемата пљачка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери кој неодамна беше хоспитализиран денеска заминува од Клиниката за инфективни болести. „Се чувствувам ...
сите 444 | | | веќе видена

Поранешни вработени во стручната служба и административно-техничкиот персонал на бившото СЈО реагираат на говорот на претседателот Стево Пендаровски за Илинден ...
сите 195 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 98 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ на 2 август пред полноќ во с.Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и картелот околу него најголема пречка за добивање датум за членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: