Втора странска научничка најдена мртва на грчки остров

2 копии
2 копии

Семејството на ирската тинејџерка пронајдена мртва во малезиска џунгла соопшти дека нема да бараат кривична истрага за нејзината смрт.Малезиските власти ...
| | веќе видена | слични

Девојчето со посебни потреби на 4. август исчезнала од својата соба во прашумскиот резорт Серембан во малезија , каде летувала со родителите. Малезиската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во потрага по тинејџерка која неодамна исчезна во Малезија, пронајде тело, организација која помага во потрагата објави во вторникот.„Фондот ‘Луси ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

По над 72 часа интензивна потрага, попладнево, во провалија длабока 20 метри, беше пронајдено телото на 35-годишната Британка, Натали Кристофер, која исчезна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчката полиција го пронашла телото на исчезнатата британска научничка во провалија на островот Икариа, јави грчката државна телевизија.Телото го пронашле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет и петгогодишната Британка Наталија Кристофер, која исчезна во понеделникот наутро на грчкиот остров Икарија, попладнево е пронајдена мртва. Нејзиното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лекар од судска медицина од Атина денеска ќе пристигне на грчкиот остров Икариа за да направи обдукција на телото и да ги одреди причините за смртта на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 184 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 51 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора странска научничка најдена мртва на грчки остров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: