Салвини го претворил одморот во офанзива на шармот: Го покажува `змиското тело` се фотографира со сите, пушта музика на плажа и го освојува срцето на Италијанците

Повеќето Италијанци август го користат за одмор и за бегство од градот, а Матео Салвини не е исклучок. Лидерот на крајната десна Лига и министерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Гласањето за недоверба на италијанската Влада на премиерот Џузепе Конте закажано е за 20 август, одлучи Парламентот. Датумот за гласање е договорен помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот Сенат одлучи во вторникот да ја одложи расправата за актуелната криза на власта за следната седмица, со што се запрени обидите на вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
6 копии
7 копии
повеќе

Останато

Истрагата за најголемата криминална афера во модерната македонска историја е компромитирана! Сите индиции велат дека во криминалниот октопод се вмешани лица од ...
сите 834 | | | веќе видена

Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече ...
сите 392 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони ...
сите 124 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 159 | | | веќе видена

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
сите 120 | | | веќе видена

Македонските ракометари синоќа разигруваа за пласман од 9-та до 16-та позиција, каде што за противник повторно ја имаа Аргентина, од која во фазата по групи, ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салвини го претворил одморот во офанзива на шармот: Го покажува `змиското тело` се фотографира со сите, пушта музика на плажа и го освојува срцето на Италијанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: