„Агуеро, мојата сестра те сака! Одлично кажи и нека помине вечерва“ (ВИДЕО)


Интересна сцена се случи во тунелот на „Вембли“ после натпреварот од Комјунити Шилд помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул. Додека фудбалерите на Сите се упатуваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах не се согласува со мислењето на тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола дека титулата од Премиер лигата е поважна од ...
| | веќе видена | слични

Серија А ѝ даде зелено светло на Фиорентина да ја користи капитенската лента посветена на трагично-починатиот дефанзивец Давиде Астори и во претстојната ...
| | веќе видена | слични

Луѓето од Фиорентина од ден во ден покажуваат големо почитување кон својот починат капитен Давиде Астори. Тие добија дозвола да користат посебна капитенска ...
| | веќе видена | слични

Џонатан Вилсон е фудбалски експерт и автор на книги поврзани со овој спорт, а неговиот углед посебно во Англија денеска овозможи еден негов став да предизвика ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, не беше премногу еуфоричен и задоволен после триумфот на неговиот тим од 5-0 на гостувањето кај Вест Хем. „Далеку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неговото прво печатено дело „Се гледаме на врвот“ сѐ уште е најпродаваната книга од македонски автор во земјава. Тој е ко-основач и директор на креативната ...
сите 111 | | | веќе видена

Веста дека завчера, во време кога беше приведeeна Катица Јанева, починaaла нејзината мајка Здравка Делиџакова, јавноста ја дочека со изненадување. Жената ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 118 | | | веќе видена

Ирвинг Лозано стави потпис на петгодишен договор со Наполи и стана нивното најскапо засилување во историјата. Италија Наполи го купи Лозано од ПСВ Ајндховен за ...
сите 28 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Агуеро, мојата сестра те сака! Одлично кажи и нека помине вечерва“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: