Рускиот амбасадор во Србија: Измислица на САД е малигното влијание на Москва во Европа

2 копии

Новиот руски амбасадор во Србија Александар Боцан-Харченко, изјави денеска дека неодамнешните изјави на кандидатот за американски амбасадор во Србија, Ентони ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот амбасадор во Србија, Кајл Скот, денеска порача дека „ дојде време да се стави точка на судирите од 90-тите“ и ги повика властите во Белград и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Косово и Србија мора да ги надминат своите разлики за да можат да продолжат со разговорите за членство со ЕУ.Разговорите меѓу двете земји беа прекинати во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли, коментирајќи го соопштението од групата „Квинта“ (петорка), истакна дека Приштина е подготвена, како и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Амбасадите на Соединетите Американски Држави, Франција, Германија, Италија и Обединетото Кралство во Приштина ги повикаа денеска властите во Косово и Србија да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Косовскиот заменик министер за одбрана Бурим Рамадани вели дека неодамна увоената Стратегија за безбедност на Косово е „стратегија за модернизација и јакнење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Амбасадорот на Велика Британија во Косово Руаиру О‘Конел порача дека критиките што ги упатува на сметка на косовските лидери не се лично негови, туку се ...
| | веќе видена | слични

Останато

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 292 | | | веќе видена

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот амбасадор во Србија: Измислица на САД е малигното влијание на Москва во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: