Црна Гора: Во барската болница хирург извади тумор тежок 13 килограми

Во Општата болница во Бар пред неколку дена е извршена несекојдневна операција. Специјалистот по општа хирургија Мирослав Кнежевиќ од стомак на жена извадил ...
| | веќе видена | слични

Во текот на летниот период во кој инсектите интензивно ги опрашуват билките, во Виена живеат и до 200 милиони пчели. За нив се грижат и од Локалната управа, ...
| | веќе видена | слични

На Тиквешко Езеро во Кавадарци во изминатиов период граѓаните забележале штрк на кој му е потребна помош.Имено, според луѓето кои имаат викендички на езерото и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 172 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Подготвени сме на искрени разговори со добра волја за постигнување на взаемно прифатливо решение со соседот Бугарија, но не по секоја цена и не на штета на ...
сите 344 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора: Во барската болница хирург извади тумор тежок 13 килограми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: