Општина Охрид ќе го дигитализира и промовира културното наследство

2 копии

Дигитализација и промоција на културното наследство, развој на културниот туризам и едукација на младите и туристите за значењето на културното наследство, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот градоначалник на Гази Баба и обвинет за уривањето на Космос, бара Катица Јанева да биде изземена од случајот ТНТ. Трајковски се сомнева дека има ...
сите 818 | | | веќе видена

“Имаме долги децении зад нас, не години, во кои многу институции, вклучително и политичките, не реагираа така како што требаше да реагираат и затоа сме во оваа ...
сите 352 | | | веќе видена

Веќе еден месец во притвор се Бојан Јовановски попознат како Боки 13 и Зоран Милески попознат како Зоки Кичеец осомничени за изнудување на милионскиот рекет од ...
сите 409 | | | веќе видена

Хајката која српските таблоиди, здушни поддржувачи на тамошниот премиер Александар Вучиќ, ја водат против актуелните власти во Северна Македонија, користејќи ...
сите 153 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 159 | | | веќе видена

Секоја врска доаѓа до момент кога треба да се постави „тоа“ прашање, кое ќе одреди како понатаму ќе се развива тој однос. Во денешно време многу врски долго ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Охрид ќе го дигитализира и промовира културното наследство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: