Убиецот на 9-те деца во Дејтон оставил порака на Твитер: „Одам во пеколот и не се враќам“


Профил на Твитер, кој наводно му припаѓа на напаѓачот со огнено оружје во Дејтон, Конор Бетс, кој уби 9 лица, покажува дека момчето гаело левичарски и ...
| | веќе видена | слични

Поранешната девојка на 24-годишниот Конор Бетс кој во неделата во еден часот утрината уби 9 лица во Дејтон, а рани најмалку 27 откри шокантни детали од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимките од надзорните камери прикажуваат што правел Конор Бетс неколку часа пред да почне да пука по луѓето во Дејтон. Бетс пред пукањето минал повеќе од еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната девојка на 24-годишниот Конор Бетс, кој во неделата во еден часот по полноќ на улиците на Дејтон уби деветмина, а рани најмалку 27 лица, открила ...
| | веќе видена | слични

Снимка од надзорна камера покажува што правел Конор Бетс неколку часа пред да почне да пука по луѓе во Дејтон. 24-годишниот Бетс пред пукањето поминал повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 134 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 98 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија (ДЗР) на својата веб-страница го објави конечниот ревизорски извештај од извршената ревизија на успешност на тема „Ефикасност на ...
сите 70 | | | веќе видена

„Од завршената кривична истрага од страна на полициски службеници од СВР Дубровник-Неретва и Полициската станица Дубровник е утврдено основано сомнение дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиецот на 9-те деца во Дејтон оставил порака на Твитер: „Одам во пеколот и не се враќам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: