Приведен турски државјанин со лажен австриски пасош на скопскиот аеродром

Турски државјанин бил приведен вчера на скопскиот аеродром поради поседување фалсификуван австриски пасош. Според информациите на МВР, на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Албанец бил донесен во болница во Дебар со повреди на раката и лицето кои ги здобил од ловечко оружје. Полицијата денеска информира дека 15 минути пред полноќ ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
2 копии

Вчера во 11,20 часот во полициската станица Центар М.А.(37) од Скопје пријавила дека на плоштад Македонија додека возела велосипед била касната од куче скитник ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Како што напредува истрагата така нервозата и паниката во ВМРО-ДПМНЕ расте. Нервозата кулминираша со вчерашниот распит на еден од осомничените во случајот ...
сите 375 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 182 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен турски државјанин со лажен австриски пасош на скопскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: