Долгови до гуша: Црногорците должни речиси три милијарди евра


Долгот на граѓаните на Црна Гора изнесува 1,3, а на стопанството, Владата и одобрените пласмани кај банките е 1,6 милијарди евра, се соопштува во дневниот ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук страницата grckainfo.com уште еднаш ги предупредува сите туристи за големиот празник во Грција, на 15 -ти август.Многу е важно да знаете дека помеѓу 14 ...
| | веќе видена | слични

Конзорциум од три фирми од Македонија, Бугарија и Турција е во преговори за инвестирање во изградба на канализационен систем и пречистителна станица за Општина ...
| | веќе видена | слични

Во Грција во последниве години полицијата ги симнува регистерските таблички од автомобилите што се погрешно паркирани. Тоа важи и за Грците и за странските ...
| | веќе видена | слични

Во текот на летниот период во кој инсектите интензивно ги опрашуват билките, во Виена живеат и до 200 милиони пчели. За нив се грижат и од Локалната управа, ...
| | веќе видена | слични

Рекет е кога си невин, и те малтретираат за да не станеш виновен. Камчев тоа не е! ПОТКУП е кога купуваш слобода, а си ВИНОВЕН до гуша! ИЗМАМА е ако после тоа ...
| | веќе видена | слични

Не се секирај за ништо се ќе биде во ред- му вели женски глас на македонскиот бизнисмен Орце Камчев, за кој се тврди дека е гласот на специјалната обвинителка ...
| | веќе видена | слични

Бројот на населението во светот ќе престане да расте по 80 години, кога Земјата ќе има 11 милијарди жителиНиз историјата бројот на жителите на Земјата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 182 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 242 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена

Она што претставува нова реалност во Северна Македонија е фактот дека како актер на меѓународната сцена дебатираме и одлучуваме директно во Агендата на НАТО ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Долгови до гуша: Црногорците должни речиси три милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: