Водовод со апел за рационално трошење на водата

2 копии

Водовод Охрид апелира за штедење на водата во овој период од годината.Се известуваат сите корисници на водоснабдителниот систем со кој стопанисува МЈП-Проаква ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ повторно упати апел за рационално трошење на водата за пиење. Поради зголемената потрошувачка за време на ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Комуналец” од Кичево апелира до корисниците на вода за пиење за рационалност, внимателност и хуманост во трошењето на водата. Ги потсетува граѓаните дека ...
| | веќе видена | слични

 Ги потсетува граѓаните дека не е дозволено полевање на земјоделски и други површини со вода за пиење, перење возила и други предмети од домаќинството, полнење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрошувачката на вода за пиење од градскиот водовод во Кочани за само една недела е драстично зголемена во однос на истиот период лани. Во моментот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водовод со апел за рационално трошење на водата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: