Советот на Европа ја критикува Москва за насилството во полицијата


Комесарот за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ, напиша отворено писмо до рускиот министер за внатрешни работи Владимир Колоколцев, во кое го ...
| | веќе видена | слични

Тој потег на Роскомнадзор следува по неколку демонстрации во Москва поради одбивањето на номинации на некои опозициски и независни политичари за изборите за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Руската агенција за надзор на медиуми побара од „Гугл“ да преземе акција за да ја спречи нејзината страница „ЈуТјуб“ да им овозможува на корисниците да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии

Десетици илјади жители на Москва денеска организираа еден од најголемите политички протести во Русија последниве години, барајќи слободни избори во градот.Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ја поздрави одлуката на Киев да дозволи руски авион да влезе во воздушниот простор ...
| | веќе видена | слични

Откако Киев дозволи руски авион да влезе во нивниот воздушен простор за да биде спречена трагедија , се огласи и портпаролката на руското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 135 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на Европа ја критикува Москва за насилството во полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: