Бесплатен интернет пред „Света Софија“ и на кеј „Македонија“ во Охрид

8 копии

Согласно Годишната програма на Секторот за туризам и локален економски развој на Општина Охрид, поставена е опрема и пуштен е во употреба „Hot Spot“ односно ...
| | веќе видена | слични

Дигитализација и промоција на културното наследство, развој на културниот туризам и едукација на младите и туристите за значењето на културното наследство, се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дводневниот фестивал „Вино и сирење" им отвора можност за локалните производители на вино и сирење да ги презентираат своите производи на пазарот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери во случајот „Рекет“. Заев, кој денеска е во ...
сите 230 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесплатен интернет пред „Света Софија“ и на кеј „Македонија“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: