Комисија: Нема докази дека бугарскиот претседател имал судир на интереси


Бугарската Комисија за борба против корупција и незаконски стекнат имот заклучи дека претседателот Румен Радев немал судир на интереси, со што ја заврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциска ќе го испитува договорот за јавно-приватно партнерство помеѓу државата и клиниката на Жан Митрев. По оставката на единствениот лиценциран детски ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии
2 копии

Државната комисија за спречување на корупција конечно оформи предмет и отвори постапка за вработувањата во прилепската болница, односно антикорупциска ќе ...
| | веќе видена | слични

Ректорот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ Никола Јанкуловски спротивно на законите земал плата и од Ректоратот и од Клиниката за дигестивна хирургија ...
| | веќе видена | слични

Комисијата по сопствена иницијатива отвори предмет и истражува дали во иднина треба да се прават операции кај деца во Жан Митерв клиниката, откако единствениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со гласањето на луѓето во замоизолација почнува тридневното гласање за десетите парламентарни избори, петти предвремени од независноста на земјата. Во ...
сите 545 | | | веќе видена

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 294 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 127 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 306 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 252 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисија: Нема докази дека бугарскиот претседател имал судир на интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: