Гоце Делчев ќе треба да го почека завршувањето на летните одмори

Македонија го одби барањето на Бугарија за вонредна средба на Комисијата за историски и образовни прашања помеѓу двете држави, на која требаше да се забрзаат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери во случајот „Рекет“. Заев, кој денеска е во ...
сите 27 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гоце Делчев ќе треба да го почека завршувањето на летните одмори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: