Македонски револуционерни песни: Кукни кукавице, љубима песна на Гоце Делчев

Кукни кукувице Ајде, мори, кукни, кукни, Сиво пиле, кукувице, мори, Кукни да не кукнеш! Ајде море, ја да дојдам Сиво пиле, кукувице, Мори, таја рана пролет. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди за ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави тужба за објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за случајот „Рекет“, кои се појавија на еден портал, а се ...
сите 21 | | | веќе видена

Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до ...
сите 237 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро им нареди на вооружените сили да помогнат во гаснење на големите пожари во Амазонската прашума – белите дробови на ...
сите 158 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро го осудува објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за ...
сите 65 | | | веќе видена

Растот на економијата е веќе над 4%, во првиот квартал на 2019 година.  Резултат на добрите економски политики на Владата, имајќи го предвид наследеното ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски револуционерни песни: Кукни кукавице, љубима песна на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: