Исечете го ова евтино овошје на половина, ставете го сред соба и избркајте ги сите комарци од домот


Ова овошје содржи антисептик кој е лековит и се користи при настинка, проблеми со забите, внатрешно крварење, изгореници, дебелина, респираторни заболувања, ...
| | веќе видена | слични

За да го исчистиме својот дом, често купуваме скапи хемиски сретства кои се многу опасни. Ова сретство за чистење може да го направите многу лесно, и ќе ви го ...
| | веќе видена | слични

Добро се познати сите својства на алкохолниот оцет, а сега може да го искористите и да заштедите пари за омекнувач за алишта. Тој е природно средство за ...
| | веќе видена | слични

Кога следниот пат ќе перете бели алишта, наместо избелувач ставете ¼ или ½ шолјичка лимонов сок! Сигурно веќе сте слушнале за што се’ е добар лимонот, но дали ...
| | веќе видена | слични

Ако одводите не се сосема проточни, а водата од мијалникот истекува побавно од потребното, не треба веднаш да посгенувате по хемикалии кои често и не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција, ...
сите 530 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 201 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 358 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исечете го ова евтино овошје на половина, ставете го сред соба и избркајте ги сите комарци од домот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: