Битолчанец загина, а малолетник е тешко повреден во сообраќајка кај Тополчани


Еден лице го загуби животот, а малолетник е тешко повреден во вчерашната сообраќајка што се случи на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селоТополчани, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Едно лице загина, а пет други се повредени утрово во тешка сообраќајка кај росоманското село Камен Дол. Според МВР, во несреќата учествувале патничко возило ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци врши увид на магистралниот пат Градско-Прилеп каде што утрово се случи тешка сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На магистралниот пат Куманово – Крива Паланка кај село Облавце во попладневните часови на 10 август се случи тешка сообраќајна несреќа меѓу два автомобила и ...
| | веќе видена | слични

Вчера околку 14 часот на магистрален пат А-2 Куманово– Крива Паланка кај село Облавце-Општина Старо Нагоричане, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, пет се потешко повредени во страшната несреќа која се случи вчера на патот Куманово-Крива Паланка, кога се искршија две возила. МВР информира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице почина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи денеска во 14:15 часот на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка кај ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево околу 14:15 часот на патот Куманово-Крива Паланка, кај село Облавце, помеѓу неколку возила и цистерна. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1680 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува на утрешната средба на лидерите на политичките партии кај претседателот на државата да се постигне договор за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчанец загина, а малолетник е тешко повреден во сообраќајка кај Тополчани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: