Едно лице загина во сообраќајка кај Тополчани, малолетник е тешко повреден


Четириест и шестгодишно лице од Битола загина во сообраќајна незгода што се случила вчера на магистралниот пат Прилеп-Битола кај селото Тополчани. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице го загуби животот, а пет се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 8:30 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај с.Дебриште. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1677 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува на утрешната средба на лидерите на политичките партии кај претседателот на државата да се постигне договор за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно лице загина во сообраќајка кај Тополчани, малолетник е тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: