Ладна супа од цвекло и ѓумбир готова за неколку минути: Освежувачка витаминска бомба


Направете вкусен и здрав оброк во кој ќе уживате! 6 главици цвекло 2 шолји супа од зеленчук 1 лажица мелен ѓумбир 1 лажица свежо исцеден сок од лимон сол мелен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Направете пита на овој начин и уживајте во фантастичниот вкус! СОСТОЈКИ: 3 јајца 200 мл јогурт 170 гр брашно 1/2 прашок за печиво 150 гр шунка 50 гр красавици ...
| | веќе видена | слични

Сите љубители на мајонез обожаваат домашен мајонез, а има едно важно правило при подготовката. Секогаш јајцата и маслото треба да се со иста температура.Некое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 320 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 268 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 245 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Српскиот институт за вирусологија ТОРЛАК ќе им биде стратешки партнер на македонските здравствени власти во набавката на вакцини. Министерот Филипче во вторник ...
сите 675 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ладна супа од цвекло и ѓумбир готова за неколку минути: Освежувачка витаминска бомба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: