Лесна сезонска чорба


Вкусна чорба која ќе ве освежи… 3 компири 1 морков 200 гр боранија малку грашок 1 главица кромид 2 чешниња лук 3 лажици масло малку оригано сол црвена пипер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Направете пита на овој начин и уживајте во фантастичниот вкус! СОСТОЈКИ: 3 јајца 200 мл јогурт 170 гр брашно 1/2 прашок за печиво 150 гр шунка 50 гр красавици ...
| | веќе видена | слични

Сите љубители на мајонез обожаваат домашен мајонез, а има едно важно правило при подготовката. Секогаш јајцата и маслото треба да се со иста температура.Некое ...
| | веќе видена | слични

Брзо и лесно направете домашна мусака од тиквици. 1 кг тиквици 1 главица кромид 500 гр мелено месо 1 морков 3 јајца кисела павлака Пекабела презла сол бибер ...
| | веќе видена | слични

Грозјето е богато со антиоксиданси, помага во намалување на холестеролот и воспаленија, а е добар извор на витамини, особено Ц и К. 50 гр спанаќ 140 гр грозје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 724 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 100 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 179 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лесна сезонска чорба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: