Измешајте две лажици оцет во млеко – Ниедна таблета нема поголемо дејство


Ако имате проблем со празнењето, има природен и моќен лек подобар од секоја таблета. Се мешаат две лажици јаболков оцет со две лажици топла вода, па се ставаат ...
| | веќе видена | слични

Брзо и лесно направете домашна мусака од тиквици. 1 кг тиквици 1 главица кромид 500 гр мелено месо 1 морков 3 јајца кисела павлака Пекабела презла сол бибер ...
| | веќе видена | слични

Грозјето е богато со антиоксиданси, помага во намалување на холестеролот и воспаленија, а е добар извор на витамини, особено Ц и К. 50 гр спанаќ 140 гр грозје ...
| | веќе видена | слични

Сите сакаме совршен бисквит за торти и колачи, а овие совети многу ќе ви помогнат. Освен ако не е поинаку нагласено во рецептот, одвојте ги белките и жолчките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 15 | | | веќе видена

Шест лица се приведени во вчерашната акција на полицијата во која беa запленети 200 килограми марихуана, во вредност од над 800.000 евра. Меѓу приведените ...
сите 120 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, ќе се одржи на 17 април во капелата на „Сент Џорџ“, во замокот Виндзор, соопшти ...
сите 126 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче е виновен за хаосот во здравството и неспособноста да се справи со пандемијата, граѓаните ги остави на цедило и за тоа ...
сите 138 | | | веќе видена

Лука Андраши, хрватски експерт кој работи на проект на Европската унија за мониторинг на работата на високи државни службеници во Македонија, го коментира ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измешајте две лажици оцет во млеко – Ниедна таблета нема поголемо дејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: