Десерт во тегла: Слатко од јаболки и ореви за 15 минути


Еден од најпопуларните десерти кој можете да го најдете од северот до југот на Европа е штрудлата од јаболко. Во продолжение, погледнете како да го направите ...
| | веќе видена | слични

Домаќинките полудеа по рецепт за шведските палачинки! Состојки: 100 грама путер, 150 грама шеќер во прав, 50 грама брашно, 300 мл млеко, 7 јајца, 2 жолчки, 200 ...
| | веќе видена | слични

Месото никако не го одмрзнувајте во топла вода, дури и да се брзате во кујната. Имено, така повеќе се размножуваат бактерии, секогаш одрзнувајте го во ладна ...
| | веќе видена | слични

Тортата од сладолед и бисквити е летниот десерт кој ќе го обожувате. Состојки: - 250 грама благи бисквити; - 3 лажици растопен путер; - 1.5 кг благ растопен ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки : 300 гр шунка 200 гр кисела павлака масло 1 пиперка бибер зачинал 2 јајца 200 гр сирење стар леб 1 домат 3 чешниња лук малку кашкавал Начин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 262 | | | веќе видена

Од Владата вчера немаше реакција по прозивките од портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој бараше одговори д али комбето во кое е фатена дрогата завчера е ...
сите 131 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десерт во тегла: Слатко од јаболки и ореви за 15 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: