Реконструирани три улици во Бардовци

2 копии

Екипите на Град Скопје денеска ги почнаа градежните работи за реконструкција на улицата „Борис Сарафов”. Покрај улицата, во овој проект е предвидена и изградба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има или нема пешачки премин, полна линија е или не е… граѓаните често се наоѓаат во двоумица кога ќе треба да се послужат со хоризонталната сигнализација во ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар потпиша меморандум за соработка со УСАИД и ООУ „Коле Неделковски“. Како што информираше градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со албанската министерка за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, утре под покровителство на министрите ...
сите 350 | | | веќе видена

Ако малку подобро се погледне законското решение за дивоградбите, кое на јавноста и беше понудено, а каде што како објекти за легализација се вброени и ...
сите 90 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во исто возило, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 28 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 182 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реконструирани три улици во Бардовци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: