Ременски: Немам против ОЈО да испита каква е мојата почесна функција во невладината на Боки 13


Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, на својот Фејсбук профил објави дека нема ништо против Обвинтелството да ја истражи нејзината улога во невладината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетина минути по премиерот Зоран Заев, на социјалните мрежи се огласи и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со идентична порака дека ...
| | веќе видена | слични

Која е улогата на вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска во случајот Рекет? Одговори на ова прашање, од неа и од владата, денеска побараа ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно демантирам било каква вмешаност во случајот и ги повикувам обвинителството и сите органи час поскоро да ја интензивираат истрагата, вели министерката ...
| | веќе видена | слични

Најодговорно се спротивставувам на оркестрираните обиди да се стави знак на еднаквост меѓу криминалците и оние кои не се тоа, меѓу корумпираните и оние кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На сметката на Меѓународниот сојуз на Боки 13 нема ниту трага од парите, речиси еден милион евра, кои две градежни компании ги исплатиле на лица од Сојузот за ...
| | веќе видена | слични

Кешот од 1,5 милион евра складиран во ташната со потпис на „Луј Витон“ кој Орце Камчев му го исплатил на Боки 13-ка сеуште е во земјава - тврдат извори од ...
| | веќе видена | слични

Во 13.00 часот, пред седиштето на СДСМ Струмица (во близина на градскиот стадион), пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов, ќе даде изјава за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во изјава за Сител, информираше за заедничкиот состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на ...
сите 466 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски: Немам против ОЈО да испита каква е мојата почесна функција во невладината на Боки 13

Од:
До кого (е-маил):
Порака: