Осомничениот Милошоски бара да се РАСПРСКААТ обвинителите од СЈО во други обвинителства и да се тргнат од истрагите


Се радикализираат барањата на ВМРО-ДПМНЕ за статусот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и истрагите за висока корупција што стојат со месеци под мраз, ...
| | веќе видена | слични

Може ли воопшто да му се верува на обвинителство на чело со Русковска кое не ја прошири истрагата за „Рекет“ веднаш за да утврди има или не инволвираност, прво ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Специјалната јавна обвинителка Елизабета Јосифовска потврди дека таа потпишала да му се одобри временска патна исправа на Орце Камчев, осомничен во случајот ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката во СЈО Елизабета Јосифовска изјави дека таа го потпишала позивното мислење за да му се одобри времен пасош на бизнисменот Камчев по налог на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалната обвинителка Елизабета Јосифовска за ТВ21 потврдила дека таа го потпишала позитивното мислење за да му се одобри времен пасош на Камчев. Вели дека ...
| | веќе видена | слични

Јвната обвинителка Елизабета Јосифоска од Специјалното јавно оввинителство во изјава за ТВ21 потврди дека таа го потпишала позитивното мислење за да му се ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за ,,Сакам да кажам”, таа вели дека Камчев барал да добие времена патна исправа, но Јанева тогаш била на одмор.. Бидејќи била еден од двете заменички ...
| | веќе видена | слични

Нова утринска снимка осамна на профилот Ларис Гајсер поврзана со сличајот „Рекет“. Гајсер ја продолжува низата снимки како што најави, а јавноста во оваа втора ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева потврди дека нејзиниот глас се слуша во снимка од разговор меѓу Боки 13 и Камчев.. Во писмена изјава објавена преку интернет страницата на СЈО, ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство денеска соопшти дека снимките објавени во еден италијански медиум поврзани со предметот „Рекет“ не се добиени од Обвинителството, туку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 606 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осомничениот Милошоски бара да се РАСПРСКААТ обвинителите од СЈО во други обвинителства и да се тргнат од истрагите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: