Премиерите Заев и Борисов положија цвеќе на споменик на бугарски полковник кај Дојран

Со полагање цвеќе од премиерите на Република Северна Македонија, Зоран Заев и на Република Бугарија, Бојко Борисов на споменикот на бугарскиот полковник ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави податоци од извештајот на Светска трговска организација, според кој, учеството на странските директни ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Потпишувањето на Договорот со Грција придонесе за зголемување на трговската размена меѓу двете земји и раст и на извозот, пишува премиерот на својот Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ќе почекаат да видат каков ќе биде развојот на преговорите во следните денови откако вчера партискиот лидер Христијан Мицкоски рече ...
сите 694 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 604 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 299 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 168 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерите Заев и Борисов положија цвеќе на споменик на бугарски полковник кај Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: