Тешка сообраќајка вечерва на патот Охрид - Кичево, судар на комбе и автомобил


5 копии

Еден тешко повреден и двајца полесно повредени, како и отежанато движење поради сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово, што се случила попладнево околу 16 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од СВР Тетово информираат дека возачот на Фолксвагенот се здобил со тешки телесни повреди и е префлен на Клиниката во Тетово. Возачот на товарното возило Форд ...
| | веќе видена | слични

Според информациите на СВР Тетово незгодата се случила во правец од Скопје кон Тетово кај месноста Карпалак. – Во сообраќајната незгода дошло до судир помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово , близу Карпалак за која претходно информиравме, повредени се три лица. Според информациите кои ...
| | веќе видена | слични

Четири млади луѓе загинаа рано утринава во сообраќајна несреќа во Србија на Ибарската магистрала кај местото Жупањац, а уште четири се повредени. Несреќата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 604 | | | веќе видена

Во Словенија расте бројот на новозаразени од Ковид-19, со 31 нов случај на 1.111 тестирани во последните 24 часа, но нема нови смртни случаи.Досега, дневното ...
сите 839 | | | веќе видена

Што ќе се случи, на пример, доколку на повикот на албанските лидери за етничко обединување околу една етничка платформа, со иста мерка одговорат и македонските ...
сите 680 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 299 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 126 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 168 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка вечерва на патот Охрид - Кичево, судар на комбе и автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: