Штип ќе го осветли влезот и излезот на градот


Рекет е кога си невин, и те малтретираат за да не станеш виновен. Камчев тоа не е! ПОТКУП е кога купуваш слобода, а си ВИНОВЕН до гуша! ИЗМАМА е ако после тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Сашо Тасевски со нов коментар за случувањата околу Рекет, откако беше објавено видео од моментот кога Зоран Милески и Бојан Јовановски ги изнесуваат ...
| | веќе видена | слични

Градот кој некогаш во СФРЈ беше познат исклучиво по експлатацијата на сол денес е атрактивна туристичка дестинација со единствените солени езера, со богата ...
| | веќе видена | слични

„Ние сме на на одличен пат. Ќе бидеме земја со највисока плата на западниот Балкан. Пред крајот на оваа година ќе имаме просечна плата помеѓу 500 и 550 евра“, ...
| | веќе видена | слични

Во Општата болница во Бар пред неколку дена е извршена несекојдневна операција. Специјалистот по општа хирургија Мирослав Кнежевиќ од стомак на жена извадил ...
| | веќе видена | слични

Културно уметничкото друштво Свети Сава од Тетово по 13 пат ќе ја преставува Македонија на Меѓународниот фестивал на собир на трубачи кој ќе се одржи во Гуча, ...
| | веќе видена | слични

Долгот на граѓаните на Црна Гора изнесува 1,3, а на стопанството, Владата и одобрените пласмани кај банките е 1,6 милијарди евра, се соопштува во дневниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 472 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штип ќе го осветли влезот и излезот на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: