Ако не ви се готви по работниот ден: Макарони со тиквички и пармезан


При готвењето во зависност од намирниците, домот може силно да замириса, но постои начин да се решите и од овој проблем. Ако сакате да не се шири непријатен ...
| | веќе видена | слични

Направете брза летна салата со туна, рукола и цвекло. 200 гр. туна од конзерва 2 печени цвекла 2 варени јајца ½ лимонов сок 3 лажици мајонез сол и бибер 1 рака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 320 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 244 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако не ви се готви по работниот ден: Макарони со тиквички и пармезан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: