СДСМ: Вечерва организациониот секретар на СДСМ, Душко Весковски присуствуваше на изборната конференција на новото раководство на ОО СДСМ Тетово.

2 копии
2 копии

Пратеникот Александар Кирацовски доцна синоќа реагираше до „Република“ за објавен текст, во кој е пренесен статусот на неговиот сограѓанин Душко Илиевски, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 324 | | | веќе видена

Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина на Канал 5 истакна дека паметна и мудра влада не треба да подлегне на притисоци од Бугарија за декларацијата ...
сите 144 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 139 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Вечерва организациониот секретар на СДСМ, Душко Весковски присуствуваше на изборната конференција на новото раководство на ОО СДСМ Тетово.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: