Цивил МК: „Бомба“ или „петарда“ на ВМРО-ДПМНЕ за изборни притисоци на власата?


Претседател на ОО Прилеп, Миле Талески демантира дека имало злоупотреба и притисоци и „бомбата“ на ВМРО-ДПМНЕ ја нарече „петарда, која ВМРО-ДПМНЕ си ја испука ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Охрид деновиве се вршат огромни притисоци врз вработените во општината, јавните претпријатија и државните институции, велат од општинскиот комитет на ...
| | веќе видена | слични

Како до партијата ќе стигнуваат разговори со индиции за вмешаност на владини функционери во кирминални активности така ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објавува. Ова е ставот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески спроведуваат брутална партизација на администрацијата, обвинија денес на прес конференција од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески спроведуваат брутална партизација на администрацијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ ја партизира администрацијата и ја користи во свои партиски цели. Спротивно на сите меѓународни конвенции Сугарески и Талески од вработени во државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголем процент – 25,9 отсто од новозаболените со Ковид-19 и во периодот од 3 до 9 август се лица на возраст над 60 години, а поголем број на заболени се ...
сите 625 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 497 | | | веќе видена

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали ВМРО-ДПМНЕ се залага цената на струјата да биде повисока од новоопределената од РКЕ?, прашуваат од „Електрани на Северна Македонија“ како реакција на ...
сите 328 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, ќе ја разгледува можноста за воведување PCR ...
сите 146 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска објасни за лошата економска состојба во државата и за лошите политики што ги спроведува власта. Она што ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: „Бомба“ или „петарда“ на ВМРО-ДПМНЕ за изборни притисоци на власата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: