Во завршна фаза рехабилитацијата на патот од Киселица до Пробиштип

Во завршна фаза е рехабилитацијата на патниот правец од Киселица – Ратавица – Злетово – Древено – Пробиштип информираше денеска градоначалникот на општина ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со вчерашното ноќно бележење на хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација заврши реконструкцијата на улицата Московска во Општина Карпош. Улица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши и фазната реконструкција на улицата „Лазар Личеноски" во вкупна должина од 493 метри, на потег од раскрсницата со бул. Гоце Делчев до сервисната улица ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат активностите за реконструкција на улица Февруарски поход во населбата Ново Лисиче. Стариот и оштетен коловоз е отстранет, а во наредниот период ќе ...
| | веќе видена | слични

Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатиот месец Град Скопје работеше на реконструкција на повеќе булевари и улици и тоа со рекордно кратки рокови. Целосно заврши реконструкцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 654 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори оди со разиедниетото членство од голем број функционери кои беа на високи позиции, но беа отстранети или сами си ...
сите 330 | | | веќе видена

43-годишниот Камер Идризи е убиеното лице во вчерашната престрелка во Бутел. Во пукањето е повреден и сопатникот од авомобилот на Идризи. Во болница е пренесен ...
сите 52 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Нека е честит и благословен празникот и нека донесе радост, среќа и спокој во вашето семејство, во вашиот дом, во вашите срца, вели генералниот секретар на ...
сите 138 | | | веќе видена

Македонскиот офицер не е заразен со јужноафриканската мутација на Ковид-19 туку со нигериски сој на вирусот кој е сличен на британскиот, покажаа анализите во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во завршна фаза рехабилитацијата на патот од Киселица до Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: