Зоран Заев: Влада на Република Северна Македонија заедно со општините засилено работи на зголемување на реализација на капитални инвестиции. Во општините Битола, ...


Влада на Република Северна Македонија заедно со општините засилено работи на зголемување на реализација на капитални инвестиции. Во општините Битола, Могила и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска во Битола, во присуство на градоначалниците на Пелагонискиот плански регион го потпиша договорот за ...
| | веќе видена | слични

Годинава Министерството за локална самоуправа оддели 48 милиони денари за финансирање на 15 проекти од Пелагонискиот плански регион, рече денеска во Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Горан Милевски , Министерот за локална самоуправа и градоначалниците на Југозападниот плански регион во Струга потпишаа договор за финансирање на центарот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски беа во работна посета на Битолскиот регион, каде ...
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Битола – Демир Хисар досега се асфалтирани 7 километри. Веќе се работи на последните три, а овој патен правец се возобновува со средства ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Заев: Влада на Република Северна Македонија заедно со општините засилено работи на зголемување на реализација на капитални инвестиции. Во општините Битола, ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: