Сеад Кочан иако требаше, се уште не се пријавил во Идризово


2 копии

Во затворот „Идризово“, каде деновиве на 40 степени целзиусови има 1.200 затвореници, во текот на денешниот ден двапати била повикана Итна помош поради паднат ...
| | веќе видена | слични

На Сеат Кочан му се покачил притисокот во Идризово, по што превентивно му е ставена инјекција, пренесуваат повеќе македонски медиуми, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

„Алфите“ синоќа го приведоа Сеад Кочан за да ја отслужи затворската казна од 4 години и 8 месеци за предметот „Труст“ на СЈО откако беше одбиено неговото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 477 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 352 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 370 | | | веќе видена

Наместо укинување на притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, како што побара нејзината ...
сите 409 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 282 | | | веќе видена

„Што е тоа што Мицкоски не сака да се дознае во јавноста за случајот „Рекет“, праша денеска портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Наместо да шири лажни ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сеад Кочан иако требаше, се уште не се пријавил во Идризово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: