Со помош од УСАИД ќе се реновира основното училиште во Лескоец

2 копии

Од 308-те училишта и 114-те детски градинки во кои биле инспекторите од Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ), дури во 156 биле утврдени различни ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите поради лоши санитарно-хигиенски услови издале забрани во четири училишта – за една спортска сала, една фискултурна сала, како и за санитарните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со нова фасадна столарија, потпокривна конструкција и електрична инсталација се обновува ООУ „Димитар Миладинов“, поранешно „Браќа Рибар“, на улицата Кочо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 558 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 210 | | | веќе видена

Договорот за пријателство и добрососедство направи пресврт во односите со Бугарија, а меморандумот кој го поднесоа отстапува од неговите принципи“, вели ...
сите 268 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со помош од УСАИД ќе се реновира основното училиште во Лескоец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: