Реконструкција на плочникот и за партерно уредување на просторот во Трговскиот центар во Кочани


Локалната самоуправа на Кочани обезбеди 14 милиони денари од општинскиот буџет со кои во наредниот период ќе го реализира проектот за реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со вчерашното ноќно бележење на хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација заврши реконструкцијата на улицата Московска во Општина Карпош. Улица ...
| | веќе видена | слични

И покрај сезоната на годишни летни одмори во локалната самоуправа на Виница продолжуваат градежните активности за подобрување на сообраќајната инфраструктура, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши и фазната реконструкција на улицата „Лазар Личеноски" во вкупна должина од 493 метри, на потег од раскрсницата со бул. Гоце Делчев до сервисната улица ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат активностите за реконструкција на улица Февруарски поход во населбата Ново Лисиче. Стариот и оштетен коловоз е отстранет, а во наредниот период ќе ...
| | веќе видена | слични

Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 561 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 349 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Велимир Смилевски, градоначалникот на Бутел по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој завчера вечерта беше убиен, вели дека не знаел за ...
сите 92 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 344 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 184 | | | веќе видена

Светската здравствена организација денеска ги повика богатите земји да ги преиспитаат плановите за вакцинирање деца против коронавирусот и наместо тоа да ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реконструкција на плочникот и за партерно уредување на просторот во Трговскиот центар во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: