Тетово добива нови улички, но довршувањето на булеварите се уште не се ниту започнати


Населбата Блок 4 или стара Циглана, конечно доби сообраќајница канализација и улично осветлување. Целокупната инвестиција изнесуваа 9.5 милиони денари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Тетово започна со градежни работи со кои најавува дека ќе биде довршена улицата зад ургентниот центар како и потпорни ѕидови на реката Пена со цел да ...
| | веќе видена | слични

Кога некој ќе пoчинe во Тетово, покрај со тaгaта, блиските од семејството на православните се соочуваат со вистински предизвик околу погpeбувањето поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кога некој ќе почине во Тетово, покрај со тагата, блиските од семејството се соочуваат со вистински предизвик околу погребувањето поради комплексната состојба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 394 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 564 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 279 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетово добива нови улички, но довршувањето на булеварите се уште не се ниту започнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: