Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе ги одржи 5-та и 29-та седница

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе ги одржи 5-та и 29-та седница. На петтата седница АВМУ ќе го разгледа образложение од ТРД Зоран ...
| | веќе видена | слични

Нема простор ниту време да се интервенира во намалувањето на надоместокот за користење на радиофреквенциите, па за да нема правни последици по радиодифузерите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За да обезбеди сеопфатни сознанија за состојбите во телевизиската и во радиската индустрија за претходната година, Агенцијата изработи Анализа на пазарот на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Сите телевизии и радија во Македонија за 2018 оствариле вкупна загуба од речиси една милијарда денари, а падот на приходите од реклами паѓа вртоглаво во ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги објави Анализа на пазарот во која беа опфатени Петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 105 | | | веќе видена

Тито Петковски, претседателот на НСДП, во емисијата „Утрински брифинг“ претпладнево рече дека премиерот Зоран Заев не требало да нуди повлекување доколку СДСМ ...
сите 302 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 237 | | | веќе видена

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31 октомври. Денеска истекува рокот за ...
сите 298 | | | веќе видена

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 490 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ во пораката до граѓаните по повод Европскиот ден на правдата, напиша дека големиот број чекори кои се преземаа за реформа за ...
сите 320 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе ги одржи 5-та и 29-та седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: