ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува


8 копии

Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под ...
| | веќе видена | слични

Надлежните апелираат, поради најавените високи температури, да се почитуваат препораките за заштита, не само за неизложување на директно сончево зрачење, туку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во пресрет на новиот топлотен бран што се најавува за деновиве, особено внчетрток, кога температурите ќе се искачат над 41 степен, потсетуваме на препораките ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е пред топлотен бран што, според прогнозите на УХМР, ќе продуцира пораст на температурите. Земјава ќе биде под влијание на топла воздушна ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска преку ден беше сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура се движешево интервал од 29 до 36 степени. Под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 174 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
сите 51 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 111 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 138 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: