Зоран Заев: Релевантни организации констатираат огромен економски напредок на Северна Македонија на крајот од 2018 година. Со министерот Kreshnik Bekteshi ...


Релевантни организации констатираат огромен економски напредок на Северна Македонија на крајот од 2018 година. Со министерот Kreshnik Bekteshi денеска го ...
| | веќе видена | слични

Очајни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја искривуваат реалноста фактите и бројките ги побиваат нивните лицемерни прес конференции. Сите економски параметри денес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извозот на стоки во 2012 година учествувал во Бруто домашниот производ во Северна Македонија со 30,4%, а во 2018 година е зголемен за 50% и изнесувал 45,5%, ...
| | веќе видена | слични

Фактите ги демантираат очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да ја искриват реалноста, економијата расте, парите завршуваат кај граѓаните Залудни се обидите ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со соопштение за јавност реагира на прес конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој обвини з катастрофална состојба во економијата. „Залудни се ...
| | веќе видена | слични

„Маката на Мицкоски е што сега парите завршуваат кај граѓаните, преку поврат на 15% од платениот ДДВ, укинување на радиодифузната такса, ефтината тарифа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последната прес конференција на Христијан Мицкоски не е ништо друго, освен уште еден доказ за очајната состојба во рамки ВМРО-ДПМНЕ во обид да го одбрани по ...
| | веќе видена | слични

Денес борбата против криминалот и корупцијата е бескомпромисна и не познава никава припадност, а најмалку политичка. Само ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 406 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 483 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 237 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Заев: Релевантни организации констатираат огромен економски напредок на Северна Македонија на крајот од 2018 година. Со министерот Kreshnik Bekteshi ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: