Зоран Заев: Релевантни организации констатираат огромен економски напредок на Северна Македонија на крајот од 2018 година. Со министерот Kreshnik Bekteshi ...


Релевантни организации констатираат огромен економски напредок на Северна Македонија на крајот од 2018 година. Со министерот Kreshnik Bekteshi денеска го ...
| | веќе видена | слични

Очајни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја искривуваат реалноста фактите и бројките ги побиваат нивните лицемерни прес конференции. Сите економски параметри денес ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Извозот на стоки во 2012 година учествувал во Бруто домашниот производ во Северна Македонија со 30,4%, а во 2018 година е зголемен за 50% и изнесувал 45,5%, ...
| | веќе видена | слични

Фактите ги демантираат очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да ја искриват реалноста, економијата расте, парите завршуваат кај граѓаните Залудни се обидите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитик на криминалите на Груевски, да ја искриви реалноста, кога успешните економски политики се поткрепени со ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со соопштение за јавност реагира на прес конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој обвини з катастрофална состојба во економијата. „Залудни се ...
| | веќе видена | слични

„Маката на Мицкоски е што сега парите завршуваат кај граѓаните, преку поврат на 15% од платениот ДДВ, укинување на радиодифузната такса, ефтината тарифа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последната прес конференција на Христијан Мицкоски не е ништо друго, освен уште еден доказ за очајната состојба во рамки ВМРО-ДПМНЕ во обид да го одбрани по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Заев: Релевантни организации констатираат огромен економски напредок на Северна Македонија на крајот од 2018 година. Со министерот Kreshnik Bekteshi ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: