ПОЧНУВА ПЕКОЛОТ ВО МАКЕДОНИЈА - Временска за продолжениот викенд


5 копии
14 копии

Дневните температури деновиве ќе бидат во пораст и според прогнозите се очекува многу топло време. Земјава ќе влезе во жолта фаза за високи температури, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие денови е пекол, од утре се најавени температури над 40 степени. Внимавајте бидејќи болниците се полнат, а топлотниот удар има симптоми како сончаница, но ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
повеќе

Останато

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 287 | | | веќе видена

Порталот сдк.мк, или Сакамдакажам.мк, кој го раководи Горан Михајловски, уживател на 250.000 евра кои Фондот за иновации ги додели на негвата сопруга, е во ...
сите 559 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 114 | | | веќе видена

Нашите најдобри фудбалери се подготвуваат за уште поголем предизвик в недела во Варшава против Полска во рамките од осмото квалификациско коло за пласман на ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧНУВА ПЕКОЛОТ ВО МАКЕДОНИЈА - Временска за продолжениот викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: